¤ B O Y S 2 4 ¤ [ 2. R O U N D ] ¤

21. srpna 2016 v 18:43 | Ante |  Názory // Recenze
Po menším rozhodování jsem se nakonec uvolila k možnosti komentovat každé kolo samostatně - a nakonec přestala sledovat u druhé epizody, abych před každou recenzí shlédla kolo a pak i komentovala s čerstvými vjemy (so horible idea).

Soutěž možná už skončila, ale vzhledem k tomu, že neznám průběh jsem chtěla tak nějak… vyjádřit vlastní čerstvý názor nehledě na konec. A jelikož mám ke každému kolu něco málo i k ději mimo něj, snad se najde alespoň nějaká ta část z vás, které tohle hodnocení z mého pohledu zaujme a snad zanecháte i svůj názor.

2. Round || Jelikož díly nejsou rozděleny na kola, ale bývají pomíchané - teprve teď jsem se dostala k výběru do unit v druhé epizodě a mnohdy mě… překvapilo, kolik členů vážně neznám ani od pohledu (aneb krutost poroty - nestihnete je ani minimálně poznat a pak nevíte, že tam vůbec byli…).Členové byli rozděleni do sedmi unit po šesti členech na základě toho, co předvedli v kole prvním (a alespoň pro teď jsem s tím, jak byli rozházeni byla vážně spokojená možná až na pár jedinců) - společně s tím, každá unit dostala jméno (barvu), aby se lépe rozlišili a také píseň, kterou měli co nejlépe doladit tak aby jim sedla.


Bohužel v tomhle kole to nebylo tak úplně ještě o celé unit - ale především o tom, jak se ve skupině dokážou prezentovat oni sami. Pro mě byl v tomhle kole praktikován i nejhorší způsob, jak vyřadit členy a to tedy - porota vybrala dva a bylo na skupině zvolit, kterého z nich chtějí poslat pryč a koho si nechat (a v druhém díle máte i šanci vidět reakce členů na tuhle okolnost, kdy nebyli nejenom překvapení, ale nešli se tu i ti ne zrovna dobře naladění).


Druhé kolo pro mě samotnou bylo... zklamáním - ze strany soutěžících. Líbilo se mi zde minimum představení, alespoň tomu tak bylo hned po prvním shlédnutí. Docela ironie však je, že právě i přestože Unit Yellow dostala poslední song, neměli šanci si ho vybrat - a většina z nich ani Warning Sign neznala - dokonce se songem měli velké problémy - podle mě druhé kolo zvládli nejlépe.

Unit Yellow

Unit Yellow || Největší problém tu asi byl právě s Honginem - členem, který má vadu sluchu a při zpěvu musí mít i naslouchátko - tudíž pro něj i nácvik písně a to, aby se trefil do tóniny, bylo vážně složité a v samotné show bylo hned několikrát vidět, jak mu členové musejí pomáhat.

Navíc vzhledem k tomu, že dostal part písně, ve kterém se musí vážně trefit, začal být dost nervózní, ale leader mu ho přiřadil jako výzvu - za kterou by se pro něj dala považovat celá soutěž. A mě samotnou výsledek téhle části vážně dostal (a nejvíc asi to, jak moc se členové obuli do toho, aby mu pomohli zvládnout to).


V tomhle případě jsem byla i vděčná za hodnocení poroty ještě před final stage - protože nehledě na to, kdo to byl, hodnotili férově - nešetřili nikoho z nich, vyčetli jim chyby - což je rozhodně lepší, než aby je právě takhle nechali jít dál. Ovšem pozdější výběr poroty dvou nejhorších… hodně lidí bylo proti tomu - a vzhledem k tomu, že díl skončil tak, že nikdo nevěděl, koho vyřadili, udělal se kolem toho nemalý humbuk. A nakonec členové mezi Giseokem a Honginem vybrali jako svého posledního člena Hongina.

Unit Sky

Unit Sky || Byla spousta lidí, co mi tu vážně nesedla, ale celá tahle unit byla tak nějak (alespoň pro mě) ze začátku strašně podivná. Počáteční zájem byl tak nějak nulový (vlastně je to jediná unit, kde jsem si nepamatovala snad nikoho krom Isaaca, který byl oproti ostatním výrazný jak původem, tak i vzhledem, národností a způsobem mluvení)(a po určitých pozdějších událostech díky tumblr i Sangmina).

Zklamání pro mě tak nějak bylo i jejich první představení - BTS | DOPE - ten song je úžasný - ale zároveň (z mého pohledu) strašně těžký - sleduju BTS aktivně a tohle pro mě bylo prostě nedostačující. A s výsledkem ohledně téhle unit jsem souhlasila.

Unit Red

Unit Red || Vzhledem k tomu, že se obuli do BLOCK B - bylo tu ode mě hodně očekávání - protože Unit Red má prostě tu 'energii' jistým způsobem poněkud podobnou. První bylo asi pro mě to, že jejich leader, Sungho je vůči nim malinko… nepřátelský?

Členové sami řekli, že se ho báli a dokonce i když vešli do dormu jim hned přiřadil postele, skříňky a všechno, přičemž při interview řekl, že nechce být takový leader.

Po prvním shlédnutí jejich stage jsem nadšená nebyla - ale po tom, co jsem viděla i ostatní, asi bych zrovna tuhle stage řadila mezi ty úspěšnější. Byly tu slabé části, ale zároveň i hodně silné a dobré - ale tak nějak… to co předvedli oni s touhle písní a o pár dní později jiná survival show - Unit Red pro mě oproti trojici v soutěži PENTAGON, byla slabá.


A nakonec to byl právě Sungho kdo i přes rozhodnutí jeho skupiny zvolil jako posledního člena Alexe a nechal vypadnout Hechana (A tohle nahoře - ↑ - ano ta židlička - to je právě Sungho aka bad leader v dalších epizodách. So fucking weird).

Unit Purple

Unit Purple || 'Nemůžou zpívat' - jak řekl jeden z porotců - v tomhle kole měla unit velký problém s vokály, kvůli tomu, že členové neměli úplně v pořádku hlasivky.

Po prvním hodnocení poroty před final stage členové brečeli kvůli jejich hodnocení, ale později na stage se předvedli velmi dobře (bohužel jen jako jednotlivci, synchronizace byla snad jediná část, co bych vytkla), ale bohužel pro mě, moc tomuhle songu nepropadám, takže i přesto nemůžu říct nic lepšího, že se předvedli dobře. Bylo pro mě překvapení, když prohlásili za jednoho z nejhorších dvou leadera (a podle reakcí členů asi pro všechny).

Unit Green

Unit Green || Hodnocení poroty před final stage… bylo hodně kruté. Je to survival soutěž, ano - je vždycky krutá a i mladší členové se s tím mají smířit, když už se tam dostali, ale tak nějak… bylo to hnusné.

Hodně hnusné a zároveň jim ukázali všechny nedostatky, aby na nich zapracovali. Tvrdě a názorně. Přičemž Jingyu byl natolik vyděšený z Vasca, že nedokázal rapovat a později se kvůli tomu i rozbrečel, když mluvil s členy. Po pozdějším zhodnocení s časovým odstupem můžu říct jedno - ačkoliv jsem poprvé po shlédnutí jejich stage musela uznat, že je to docela dobré.Neviděla jsem žádné moc výrazné chyby - spíš jen ten fakt, že vypadali vyděšeně, zpívali tak nějak slabě. A s rozhodnutím členů bych nakonec asi souhlasila ( A prosím tohleto vede jejich unit - ↑ - ).

Unit Blue

Unit Blue || Hocheol & Inho aka eomma & adeul - tak nějak v druhém kole jsem si tuhle kombinaci oblíbila - to jak Inho jakožto leader pomáhal mladšímu se vším… byla to určitá slabost a pak i nadšení vidět je dohromady.

Insoo - bývalý člen A6P na mě udělal velký dojem. A pak tak nějak přišla final stage… bylo to zklamání. Velké zklamání a výsledek toho všeho… heh… To vystoupení nebylo dobré - ale tak nějak - tahle unit držela pospolu. A vidět je v tom stavu v jakém byli, když vyřadili Kyuhyuna…

Unit White

Unit White || Druhá unit která mě vůbec zaujala - byla rozhodně tahle - zvláště díky členům - kteří byli naprosto nadšení, když se dostali k leaderovi, jakým je (angel) Doha - jak mu sami častokrát říkali.

V téhle unit byly problémy s tím jak hodný na členy je, hodně lidí kritizovalo, že neumí vést a pak tu byl i Jaehyun, jako člen, který se neučil tančit zrovna nejvíc a byl ztracený.

Stále tak nějak nevím, jestli s rozhodnutím skupiny při vyřazení souhlasím nebo ne… Ale nakonec to byl Jaehyun, kdo zůstal a Gwanghyun, kdo odešel.


- ↑ - A tak nějak když už se mluvilo o někom jako je Doha, tak proč vám ho rovnou neukázat- ↑ -

-----------------------------------------------------------------------------------

Vím, že tahle recenze je až nevhodně dlouhá a právě proto, děkuju všem, co si ji přečetli až do konce. Bylo tu hodně částí, které jsem i přes to všechno nezmínila, jen jsem nastínila, co se asi stalo tak doufám, že alespoň pár z vás zanechá svůj vlastní názor, nějaké to hodnocení k dalšímu kolu soutěže...
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 voskii voskii | Web | 21. srpna 2016 v 22:33 | Reagovat

vyřazování členů... nebylo úplně fajn (ačkoli kdy je něco podobného fajn), ale jelikož těch kluků je opravdu hodně a já si jen těžko zapamatovala všechny... dokázala jsem se s jejich rozhodnutími sžít.
ale upřímně mě docela překvapily některé reakce různých členů, nemyslela jsem si, že si budou tak blízko.

hm, unit red a sungho... já si toho kluka oblíbila hned, jakmile poprvé začal rapovat a zařadil se tak do top7. zatím je tedy jedním z mých oblíbenců, hehe.

2 beepinka beepinka | Web | 27. srpna 2016 v 13:21 | Reagovat

Zkoukla jsem všechna vidka a musím říct,že v Unit White je fakt moc pěkný raper *-* a má fakt super hlas!
Nejvíc se mi líbí vystoupení Unitu White, Purple, Sky. No a úplně nejvíc to u mě vyhrál žlutý tým,páč Hongin to trefil a celkově mi to přišlo nejlepší :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama